Superligat
Reklama juaj këtu
Reklama juaj këtu
Reklama juaj këtu
Reklama juaj këtu
kthehu mrapa
21.04.2019 - 10:11 nga Super Ligat

KF Minatori në 3 lojët e fundit 20:0, Ulpiana e Arbëria luajn sot


Skuadra nga Magurja KF Minatori edhe në këtë xhiro ka shënuar fitore bindëse ashtu si në lojët paraprake. Këtë xhiro kundërshtari ishte KF Çeliku nga Ferizaj, i cili është mposhtur si nikoqir nga Minatori me rezultat të thellë 0:9, ku në pjesë të parë të lojës ishte 0:4 meqë rast nuk u kënaqen me këtë rezultat por vazhduan që ta ngrisin epërsinë në 9.

Në dy lojët e kaluara ishin duelet me me KF Rinia dhe KF Bashkimi Gj të cilat u fituan me rezultatet 6:0 dhe 5:0 përkatësisht. Një statistikë mjaft interesante është se KF Minatori në 6 lojët e fundit nuk ka pranuar asnjë gol, ku golaverazhi për këto lojë është 23:0.

Golat për mysafirët nga Magurja i realizuan:
Ermal Mehmeti 3x
 
Arbias Statovci 1x

Bekim Maliqi 1x

Enis Stublla 1x

Flamur Gashi 1x

Kenan Llugaliu 1x

Gentrit Bislimi 1x

Me këtë fitore të fundit KF Minatori ka kaluar në vendin e dytë të tabelës, por KF Ulpiana i ka dy lojë të paluajtura dhe mund të kthej poziten e 2.

Sot lojët tjera të ekipeve të Lipjanit janë KF Ulpiana dhe KF Arbëria të cilat do të luajn në këto orare:
KF Xërxa vs. KF Ulpiana, e dielë, 21.04.2019 në ora 15:00
KF Kika Hogosht vs. KF Arbëria, e dielë, 21.04.2019 në ora 15:30

Lista e golashënuesve të KF Minatori do të vendoset së shpejti.

/superligat.com/

Reklama juaj këtu
Reklama juaj këtu
Reklama juaj këtu
Reklama juaj këtu


Reklama juaj këtu
Reklama juaj këtu