Superligat
Reklama juaj këtu
Reklama juaj këtu
Reklama juaj këtu
Reklama juaj këtu
kthehu mrapa
13.05.2019 - 19:40 nga Super Ligat

Ulpiana bëhet lider, rrëzon Dardanën në vendin e tretë


Sot në stadiumin "Sami Kelmendi" në Lipjan është luajtur loja e xhiros së 28 në mes KF Ulpiana - KF Dardana në prani të qindra tifozëve, ku nikoqirët ia dolen të fitojnë me rezultat minimal 1:0, golashënues i vetëm ishte kapiteni i Ulpianës Xhafer Kaleshi. Në pjesën e parë të lojës ishte një lojë që nuk i përmbushi pritjet e kryendeshjës së kësaj xhiroje, dhe si e tillë pjesa e parë përfundoj 0:0. Por në pjesën e dytë të dyja ekipet filluan të dalin nga defanziva dhe kërkonin golin, Ulpiana tentonte më shumë por mysafirët ishin stabil në mbrojtje dhe nuk lejonin shumë, por pas një rasti të mirë ia arriti Xhafer Kaleshi ta thej akullin, pastaj edhe Dardana bëri zëvendësime për të shënuar por nuk arriten të barazojnë.

Me këtë fitore ekipi nga Lipjani kalon në poziten e parë të renditjës dhe njëkohësisht ia mundësoj edhe KF Minatorit t'a kapërcejnë Dardanën në tabelë. KF Minatori po vazhdon me formën e tyre të mirë dhe kanë shënuar fitore bindëse ndaj KF Rilindjes me rezultat 4:0.

/superligat.com/

Reklama juaj këtu
Reklama juaj këtu
Reklama juaj këtu
Reklama juaj këtu


Reklama juaj këtu
Reklama juaj këtu