Superligat
Reklama juaj këtu
Reklama juaj këtu
Reklama juaj këtu
Reklama juaj këtu
kthehu mrapa
13.05.2019 - 09:52 nga Super Ligat

Sot në "Sami Kelmendi" do të luhet kryendeshja e Ligës 2 Grupi B


Sezona po i afrohet fundit të saj, dhe me përfundimin vjen edhe loja e cila do të luhet nga dy ekipet të cilat janë në krye të renditjes. Në vendin e parë është ekipi Dardana që deri më tani ka grumbulluar 67 pikë dhe është ende pa humbje në gjithsej 25 lojë sa i ka luajtur, e në vendin e dytë është ekipi Ulpiana të cilët kanë grumbulluar vetëm 2 pikë më pak se Dardana.

Në lojën në mes këtyre dy ekipeve e cila është zhvilluar në Dardanë ka arritur të shënoj fitore minimale 1:0 si nikoqir, kësaj radhe Ulpiana në praninë e "Tigrave" mund të rrembejë vendin e parë dhe të bëjë një hap drejt kualifikimit për Ligen e parë, ku pritet të ketë një numër të madh të tifozëve.
KF Ulpiana me rastin e kësaj ka dalur me një komunikatë të cilën mund ta lexoni në vijim:

/superligat.com/

Reklama juaj këtu
Reklama juaj këtu
Reklama juaj këtu
Reklama juaj këtu


Reklama juaj këtu
Reklama juaj këtu