Superligat
Reklama juaj këtu
Reklama juaj këtu
Reklama juaj këtu
Reklama juaj këtu
kthehu mrapa
18.04.2021 - 20:11 nga Liridon Islami

Dardania U17, fitore e madhe për të qëndruar në garë deri në fund


Djelmoshat e klubit futbollistik Dardania kanë arritur ta mposhtin klubin futbollistik Ardhmëria  me rezultat 2-3, në një ndeshje që rezervoi gjithqka deri në minutat e fundit.

Dominimi i vazhdueshëm i 'kuqëebardheve' nuk e beri ndeshjen të përfundoj më një fitore të lehtë.

Pjesa e parë përfundoj 0-2 në të mirë të skuadres Dardania, gardiani i portes Ekrem Çeku arriti ta mbaj portën të paprekur dhe duke shënuar dy gola me an të Eol Gashi dhe Altin Kabashi.

Me të filluar pjesa e dytë e ndeshjes, skuadra Dardania gjen përseri golin me an të Alban Nikqi duke thelluar edhe më shumë epersin 0-3.

Asgjë nuk ndryshoi deri në minutën e 70-të, ku  Ardhmëria shënoj dy gola krejt në fund të ndeshjes për rezultatin e ngushtë 2-3.

Me këtë fitore, Dardania U17 shkon në kuotën e 34-të pikëvë në poziten e dytë, 9 pikë më pak se lideri FC Besa.

Reklama juaj këtu
Reklama juaj këtu
Reklama juaj këtu
Reklama juaj këtu


Reklama juaj këtu
Reklama juaj këtu