Superligat
Reklama juaj këtu
Reklama juaj këtu
Reklama juaj këtu
Reklama juaj këtu
kthehu mrapa
21.07.2020 - 10:17 nga Liridon Islami

ZYRTARE : Mbrojtësi,Ilir Quni vazhdon bashkëpunimin me Dardanin


Skuadra Kosovare,Dardania Qyshk,ka bërë të ditur se kanë vazhduar bashkëpunimin me mbrojtësin e djathtë Ilir Quni,i cili do të qëndroj te 'kuqebardhët' deri në përfundim të sezonës 2020/21.

"Jam që 3-sezone tek kjo skuadër dhe jam shumë i lumtur me klubin,stafin dhe bashkëlojtarët.Dardania është familja ime e dytë,jam i lumtur që gjindem tek një klub që ka një harmoni familjare" tha Quni.

Quni ka luajtur rol kyç për 'kuqebardhët' sezonën që lam pas,duke u paraqitur në 17 ndeshje si startues aq sa ishin të gjitha deri në përfundim të kampionatit nga COVID-19.

"Jam i kënaqur me skuadrën sezonën që lam pas,tani me disa ndryshime dhe me përforcimet që do ti bëjnë kryetari z.Xhavit Nikqi,dhe trajneri Arbër Bashota,besoj shumë që do të jemi një ndër skuadrat pretendente për inkuadrimin në Ligën e Parë" tha Quni.

Mbrojtësi i djathtë më parë ishte edhe pjesë e skuadravë si KF Dukagjini Klinë dhe KF Istogu.

Reklama juaj këtu
Reklama juaj këtu
Reklama juaj këtu
Reklama juaj këtu


Reklama juaj këtu
Reklama juaj këtu